Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), Doğuş Grubu’nun kurucu destekçiliğiyle 2006 yılında kurulmuştur.

Şefliğini ve Genel Müzik Direktörlüğünü Prof. Rengim Gökmen’in yaptığı Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Türkiye’deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşmaktadır. DÇSO, dünya çocuklarına senfonik müziği yaşıtları aracılığıyla sunarak, çoksesli evrensel müziğin 7’den 70’e daha fazla kişiye ulaşmasını hedeflemektedir.

DÇSO, bugüne kadar yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleştirdiği 66 konserde, 800’ü aşkın çocuk sanatçıyı orkestra bünyesinde bir araya getirmiş ve yaklaşık 89.000 izleyiciye ulaşmıştır.

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği konserlerde, Türkiye’den ve dünyadan pek çok ünlü isme eşlik etmiştir. Bu isimler arasında dünyaca ünlü Türk piyanistler Fazıl Say ve Gülsin Onay, keman sanatçısı Cihat Aşkın, “3 Tenor” olarak tanınan Ayhan Uştuk, Aykut Çınar, Şenol Talınlı ile flamenkonun efsane gitaristi Jose Maria Gallardo Del Rey, Antonio Marquez Dans Kumpanyası, ünlü tenor Nicola Martinucci ve Rus kemancı Alexander Markov gibi isimler de bulunmaktadır. DÇSO bugüne kadar çeşitli projelerde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’yla da aynı sahneyi paylaşmıştır.

DÇSO, 2013 Ace Of M.I.C.E. (Meetings, Incentives, Conferences, and Exhibitions) Ödülleri'nde, "En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk" kategorisinde ve 2015 yılında JCI (Junior Chamber International) tarafından düzenlenen ICSR (International Corporate Social Responsibility) Ödülleri’nde “En İyi Kültür - Sanat Sosyal Sorumluluk Projesi” kategorisinde ödüle layık görüldü. 2017 yılında ise Best Business Ödülleri’nde “En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi”, ve MarCom Awards “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” kategorisinde “Platinum” ödüllerini aldı.