• DOĞUŞ ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI MOZART'IN SİHİRLİ DÜNYASI İLE ANKARA'YA DAMGASINI VURDU!

  Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası olan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), kuruluşunun 11. yılında, Ankara’da özel bir gösteriyle sahneye çıktı. DÇSO, Sihirli Flüt operasından esinlenerek hazırlanan ve 2 Ekim Pazar günü Ankara MEB Şura Salonu’nda sahnelenen Mozart’ın Sihirli Dünyası’nda ünlü operadan bölümler sundu. Televizyonların ünlü çocuk yıldızı Ata Berk Mutlu’nun Mozart’ın çocukluğunu canlandırdığı gösteride, deneyimli oyuncu Serhat Kılıç da Mozart rolünde seyircinin karşısına çıktı. Biletleri gösteriden günler öncesinde tükenen ve yaklaşık 2500 kişinin izlediği “Mozart’ın Sihirli Dünyası”, Ankaralı seyirciler tarafından büyük ilgi gördü.

  Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası olan ve çoksesli evrensel müziği çocuklara kendi yaşıtları aracılığıyla sunan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), kuruluşunun 11. yılında, özel gösterisi ‘Mozart’ın Sihirli Dünyası’nı Ankara’da sahneye taşıdı. 2006 yılında Doğuş Grubu bünyesinde kurulan ve Türkiye’deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), 2 Ekim Pazar günü gerçekleştirdiği konserle Ankaralı müzikseverlere unutulmaz bir gösteri sundu.

  Genel Müzik Direktörlüğünü Prof. Rengim Gökmen’in üstlendiği DÇSO’nun, Mozart’ın Sihirli Dünyası gösterisi çocuklar tarafından yoğun bir ilgi ile izlendi. Yazar ve yönetmen Murat Göksu’nun yorumuyla oyunlaştırılan, oyuncuları arasında Türk operasının son yıllarda yıldızı parlayan değerli sanatçılarından Ahmet Baykara, Arda Aktar, Görkem Ezgi Yıldırım, Eylem Demirhan Duru ve Mehmet Yılmaz’nın bulunduğu gösterinin kostümleri ise Devlet Opera ve Balesi ile Muhteşem Yüzyıl dizisinin ünlü kostüm tasarımcısı Serdar Başbuğ tarafından tasarlandı. Gösteride Mozart’ın çocukluğunu küçük yıldız Ata Berk Mutlu, ünlü besteci Mozart’ı ise deneyimli oyuncu Serhat Kılıç canlandırırdı.

  Yaklaşık 2.500 kişi tarafından izlenen gösteri, seyirciler tarafından büyük ilgi gördü.

 • DOĞUŞ ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI’NIN SAHNELEDİĞİ MOZART’IN SİHİRLİ DÜNYASI GÖSTERİSİNİ ÜNLÜLER ÇOCUKLARIYLA İZLEDİ

  Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası olan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), kuruluşunun 11. yılında, 23 Nisan’a özel bir gösteriyle sahneye çıktı. DÇSO, Sihirli Flüt operasından esinlenerek hazırlanan ve 24 Nisan Pazar günü TİM Show Center’da sahnelenen Mozart’ın Sihirli Dünyası’nda ünlü operadan bölümler seslendirdi.

  Sempatik çocuk oyuncu Ata Berk Mutlu’nun Mozart’ın çocukluğunu canlandırdığı gösteride, ünlü oyuncu Serhat Kılıç da Mozart rolünde seyircinin karşısına çıktı. Yaklaşık 2 bin kişi tarafından izlenen gösteri, seyirciler tarafından büyük ilgi görerek ayakta alkışlandı.

  Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası olan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), kuruluşunun 11. yılında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel gösterisi Mozart’ın Sihirli Dünyası’nı sahneye taşıdı.

  Genel Müzik Direktörlüğünü Prof. Rengim Gökmen’in üstlendiği DÇSO’nun, Mozart’ın Sihirli Dünyası gösterisi 23 Nisan’a özel gösterisini sanat, spor ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri de çocuklarıyla birlikte izledi. Çocuklarının bayramında onlarla güzel bir anı paylaşmış olmanın mutluluğunu yaşayan Tuba Ünsal, Kerem Gönlüm, Başak Köklükaya gibi ünlü isimler gösteri sonrasında DÇSO’ya teşekkür ettiler.

  7’den 70’e tüm müzikseverlerin keyifli ve eğlenceli dakikalar yaşadığı gösteride Mozart’ın çocukluğunu küçük yıldız Ata Berk Mutlu, ünlü besteci Mozart’ı ise deneyimli oyuncu Serhat Kılıç canlandırdı. Yaklaşık 2 bin kişi tarafından izlenen gösteri, seyirciler tarafından büyük ilgi görerek ayakta alkışlandı.